gazeteak.com
SON DAKİKA
Satılık Haber Sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bakanlara talimat

Bu haber 21 Nisan 2017 - 7:55 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlar Kurulunda, “Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı” talimatı verdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, yüzde 51.4 oranındaki ‘evet’in analizi yapıldı. Erdoğan, “Referandum kararının çıktığı hafta anketlerde destek yüzde 36-38 civarındaydı. Kısa sürede yüzde 51.5 sonuç başarıdır, zaferdir” dedi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, “Genel merkez bir çalışma yapsın. Özellikle İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde neden hayır oylarının önde olduğunu iyi değerlendirmek gerekir. Nerede hata yaptık, eksik neydi değerlendirelim. Belediyelerin ve parti teşkilatlarının bu sonuçlara etkisi neydi görmek lazım” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu’daki sonuçlarla ilgili de şunları söyledi:

“Doğu ve Güneydoğu’dan gelen destek önemli. Bu da halkın özellikle son dönemlerde yaptığımız hizmetlerden memnun olduğunu gösterir. Devletin terörle mücadele konusunda gösterdiği kararlılık, halkın desteğini gördü. Bundan taviz veremeyiz. Buradaki vatandaşların desteğini artırmak için çalışmalıyız. Terör örgütünün baskısı azaldıkça, ortam değişiyor. Bölgede, devlete ve hükümete güveni artırmalıyız. İnsandan insana gönül köprüsü kurmak lazım”

Bakanlara, “Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı” diyen Erdoğan, “Bakanlar kendi alanları ile ilgili çalışmalara hız versin. Yeni planlar ve projeler üretsin. Hizmet önemli ama başarı için yeterli olmaz. O nedenle bakanlar insan ilişkilerine, diyaloğa önem vermeli. Toplumun tüm kesimleri ile ilişkileri geliştirmeli. Tüm topluma hitap edecek projeler yapmalı” talimatını verdi.

Satılık Haber Sitesi

YORUMLAR

Yorum Yok

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.