Gazete AK
Sondakika Haber Canlı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bakanlara talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlar Kurulunda, “Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı” talimatı verdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bakanlara talimat
Bu haber 21 Nisan 2017 - 7:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, yüzde 51.4 oranındaki ‘evet’in analizi yapıldı. Erdoğan, “Referandum kararının çıktığı hafta anketlerde destek yüzde 36-38 civarındaydı. Kısa sürede yüzde 51.5 sonuç başarıdır, zaferdir” dedi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, “Genel merkez bir çalışma yapsın. Özellikle İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde neden hayır oylarının önde olduğunu iyi değerlendirmek gerekir. Nerede hata yaptık, eksik neydi değerlendirelim. Belediyelerin ve parti teşkilatlarının bu sonuçlara etkisi neydi görmek lazım” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu’daki sonuçlarla ilgili de şunları söyledi:

“Doğu ve Güneydoğu’dan gelen destek önemli. Bu da halkın özellikle son dönemlerde yaptığımız hizmetlerden memnun olduğunu gösterir. Devletin terörle mücadele konusunda gösterdiği kararlılık, halkın desteğini gördü. Bundan taviz veremeyiz. Buradaki vatandaşların desteğini artırmak için çalışmalıyız. Terör örgütünün baskısı azaldıkça, ortam değişiyor. Bölgede, devlete ve hükümete güveni artırmalıyız. İnsandan insana gönül köprüsü kurmak lazım”

Bakanlara, “Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı” diyen Erdoğan, “Bakanlar kendi alanları ile ilgili çalışmalara hız versin. Yeni planlar ve projeler üretsin. Hizmet önemli ama başarı için yeterli olmaz. O nedenle bakanlar insan ilişkilerine, diyaloğa önem vermeli. Toplumun tüm kesimleri ile ilişkileri geliştirmeli. Tüm topluma hitap edecek projeler yapmalı” talimatını verdi.

Etiketler :
Facebook TakipTwitter Takip
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA