Gazete AK
gazeteak
Sondakika Haber Canlı

CHP’li vekil, AK Partili Balta’nın ayağını ısırdı

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda, üçüncü maddenin gizli oylaması sırasında kavga çıktı.

CHP’li vekil, AK Partili Balta’nın ayağını ısırdı
Bu haber 12 Ocak 2017 - 8:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın milletvekillerinin sorularını yanıtlamasının ardından, üçüncü maddenin gizli oylamasına geçildi.

AK Parti milletvekilleri, oylama sırasında CHP’lilerin görüntü çekmemesi için kabinlerin ön tarafında durunca, CHP milletvekilleri buna tepki gösterdi.

Bunun üzerine başlayan tartışma, daha sonra yumruklaşmaya kadar varan kavgaya dönüştü. Kavga eden milletvekillerini araya giren arkadaşları ayırdı. Milletvekillerini divanın önünü boşaltmaları yönünde sık sık uyaran Başkanvekili Ahmet Aydın, ikazlarına uyulmaması üzerine oylama işlemini durdurdu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BALTA’YI AYAĞINDAN ISIRILDI

Meclis’te çıkan kavga sonrası, sosyal medya paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamada bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Muharrem Balta, ayağından ısırıldığını belirtti. Kendisini CHP’li bir milletvekilinin ısırdığını söyleyen Balta, “TBMM de CHP li milletvekili tarafından ayağımdan ısırıldım.Arkadaşlar merak etmeyin bütün aşıları yaptırdım.” sözlerini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM SALONDAN AYRILDI

Bu sırada salonda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti milletvekilleri ile birlikte salondan ayrıldı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kavganın yatışmaması üzerine oy zarflarının atıldığı kupaların güvenceye alınmasını isteyerek, birleşime ara verdi.

Bu sırada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, MHP sıralarının en önünde oturduğu görüldü.

Verilen arada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP sıralarına giderek, ön sırada oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve grup başkanvekilleriyle bir süre görüştü.

Etiketler :
Facebook TakipTwitter Takip
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA