Gazete AK
içerde dizi
Sondakika Haber Canlı

Türkiye’nin yakın tarihi bu kitapta ele alınıyor

2017 yılının ilk kitabı Zeynep Alkış’tan geldi. Sude Yayınları tarafından yayımlanan

Türkiye’nin yakın tarihi bu kitapta ele alınıyor
Bu haber 09 Ocak 2017 - 16:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gezi’yle başlayan 17-25 Aralık ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimleri ile devam eden saldırılara kitabında mercek tutan Zeynep Alkış, bazı çevrelerin terör koalisyonu üzerinden Türkiye’yi hedef aldığını ifade ediyor. 

‘GİZLİ İTTİFAKLAR AÇIK HALE GELDİ’ 

Huzuru ve istikrarı yok etmeye yönelik gizli ittifakların açık hale geldiğini, Türkiye’yi yıkmak isteyen çevrelere karşı, kadim medeniyetin değerlerine dayanan uyanışla, zülüm ve sömürü kulelerini kardeşliği kuşanan milletin yıktığını belirten Zeynep Alkış, FETÖ hakkında da kitabında çarpıcı analizlere yer veriyor. 

‘FETÖ GLADYO YAPILANMASIDIR’

FETÖ/PYD yapılanmasını “Gladyo’nun faşizan üssü” şeklinde tanımlayan Alkış, “Karşımızda bir Gladyo yapısı var ve 12 Eylül’den bu yana korunup kollanıyor. Her darbe döneminde önü açılan bu Gladyo yapısının 12 Eylül darbe girişiminde Kenan Evren’in, 28 Şubat post modern darbe sürecinde ise Çevik Bir’in yanında olduğunu da artık bilmeyenimiz yok! Yani FETÖ hücrelerine kadar vesayetçi bir terör örgütüdür, ipleri Gladyo’nun elindedir” tespitinde bulunuyor.

Kitabında, FETÖ’nün lobi faaliyetlerine de yer veren Alkış, FETÖ’nün iş forumu düzenleyerek kurduğu derin ilişkiler üzerinden algı operasyonlarına devam ettiğini vurguluyor.

‘DARBELER DÖNEMİ NASIL KAPANIR?’ 

Kitabında “Kardeşlik” çağrısı da yapan Alkış, ” Yarını kurmak için “Sen”, “Ben” değil “Biz” olmalıyız. Bize dayatılan maddeci ve egoist yaşam tarzını reddetmeliyiz. Ses verin birlikte dönüştürelim dünyayı.. Ümmet olmak, arkadaş ve sadık dost olmak; sevinçte ve kederde beraber olmayı göze almak demektir; bunu fiili olarak göstermeliyiz. Gönülleri en sağlam ve köklü bir biçimde bağlayan bağımızla, imanımızla ve kardeşliğimizle Yeni Türkiye’yi birlikte inşa etmeliyiz. Daha adil daha müreffeh barış ve huzur temeli yeni bir dünyanın büyük adımı olan Yeni Türkiye’nin önüne kurulan barikatları birlikte aşmalıyız. Her şartta topyekûn dönüşümün ruhuna uygun davranıp gerekli sorumlulukları yerine getirirsek, sivil iradeyi yok saymak için kurulan tezgâhları bozabiliriz.” diyor.

Öte yandan kitabın çıkış tarihi 1 Ocak 2017.

Facebook TakipTwitter Takip
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA