gazeteak.com
SON DAKİKA
Satılık Haber Sitesi

Cumhuriyet Türkiyesi’nde Bir Mesele Olarak İslam

Bu haber 09 Ocak 2017 - 16:24 'de eklendi.

Bu kitapta İsmail Kara Cumhuriyet Türkiyesi’nin din / İslam merkezli meselelerini ülkemizin kritik dönemlerinden birinde hayati meseleler olarak yeniden ele alıyor ve tartışıyor.

İsmail Kara

Türkiye’de en çok konuşulan ve tartışılan konunun din ve İslam meselesi olmasına bir önem ve değer atfedip atfetmeyeceğimiz, olup bitenlerden tedirginlik duyup duymayacağımız bir paradoksla alakalıdır.

Eğer türkiye kurucu ve yaşatıcı bir(icik) unsur alarak din ve islamla olan ilişkisini dünyanın yeni şartlarında ve tedavüle giren yeni kavramlarla bir daha kurmak ve anlamak peşinde ise en zıt fikşrler dahil olmak üzere her şey ciddiye alınabilir, her tartışmaya katlanılabilir. Yok eğer bütün bu cilalanmış sözler; özgürlük insan hakları, demokrasi, küreselleşme söylevleri; diyalog birarada yaşama çağrıları her şeyin daha anlaşılmaz ve vasıfsız hale gelmesi için yapılan gösteriler, Türkiye’nin ana meselelerini geriye iten göz boyamalar ve bunun için körüklenen, desteklenen teşebbüsler ise bizimle ne alakaları ve akrabalıkları olabilir?

Varsa eğer derecesi nedir? Belliki bilgi ve yorumlamaya ahlak ciddiyet ve aidiyet eşlik etmeli.

Yayın Tarihi    2012-09-01
ISBN    9759953188
Baskı Sayısı    5. Baskı
Dil    TÜRKÇE
Sayfa Sayısı    386
Cilt Tipi    Karton Kapak
Kağıt Cinsi    Kitap Kağıdı
Boyut    16.5 x 23.5 cm

Satılık Haber Sitesi

YORUMLAR

Yorum Yok

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.