gazeteak.com
SON DAKİKA

Mobil uygulamalar kadınları zayıflatıyor

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 12:12 'de eklendi.

Yapılan son çalışmalar, kadınların bu uygulamaları kullanarak kilo verdiğini ortaya koydu

2017’nin başlangıcıyla birlikte açıklanan mobil uygulama trend raporuna göre; kadınlar erkeklerden daha çok mobil uygulama kullanıyor. En çok kullanılan mobil uygulamalar arasında yüzde 51 ile sağlık ve fitness uygulamaları listenin ön sıralarında yer alıyor.

Online diyetin faydalarını ve kadınların neden bu yöntemi daha çok seçtiğini “Cepte Diyetisyen” mobil uygulamasıyla 1 yılda 18 bin kişiye sağlıklı beslenme önerileri sunan Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel anlattı:

9 AYDA 200 KİŞİ 1 TON ZAYIFLADI

Neden insanlar online diyete daha yatkın?

Mobil uygulamaların son yıllarda hızla geliştiği ve herkesin neredeyse tüm işlerini artık bilgisayar yerine akıllı telefonlarla yapmak istediği bir dönemde yaşıyoruz. Gelişen akıllı telefonlar ve sayısız mobil uygulamalar sayesinde artık tüm sağlık sorunlarımıza cebimizden çare bulabildiğimiz bir döneme geldik. Online diyet hizmetiyle danışanlar artık her yerden hedeflerine ulaşabiliyorlar. Online diyet zamandan tasarruf  etmek isteyen, diyetisyen seanslarına katılamayan ve takip altında olmak isteyenler için daha da önem kazandı.

Ağustos 2016’dan beri yaklaşık 18 bin kişi Cepte Diyetisyen mobil uygulamasını kullandı ve kendilerine özel haftalık diyet listesiyle sağlıklı yaşam önerileri aldı. Bu süre zarfında danışanlarla toplamda 1 ton zayıflatmayı başardık. Zayıflatmak sadece sonuç ama ulaşmak istediğimiz esas amaç, sağlıklı beslenmeyi kişilerin günlük hayatlarında alışkanlık olarak kazanmaları ve kendilerine özel uzman önerileri almalarıdır.

ONLINE DİYETTE 24-35 YAŞ ARASI KADIN DANIŞANLAR FAZLA

Online diyet ile klasik diyet arasında danışanlar arasında yaş, cinsiyet ve diğer farklılıklar neler?

Online diyet hizmetlerinden 24-35 yaş arası kadın danışanlar ağırlıklı olarak faydalanıyor. 18 bin kişinin çoğu farklı amaçlarla ,hedeflerle uygulamayı denedi ve sadece kendine özel diyet önerileri, diyet listeleri aldı. Klasik diyet hizmetinden ise çok geniş bir kitle yani 15 – 60 yaş arası erkek ve kadın danışanlar faydalanmaktadır.

Online diyeti mi yoksa klasik diyeti mi bırakanlar daha fazla oluyor?

Online diyet yapan danışanlar genelde her gün ya da istedikleri zaman diyetisyene ulaşmaları mümkün olduğundan genelde motivasyonları çok daha uzun sürüyor. Klasik diyeti yapanlar daha kolay pes ediyor.

Peki online diyetin faydaları neler?

– Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo kaybetmek isteyenler için iyi bir uzman tarafından kişiye özel, her günü ayrı planlanmış, sıkılmayacağınız beslenme planları hazırlanır.

– Online uygulama ile yediklerinizin günlüğünü tutarak kontrollü bir şekilde diyet yapabilmenizi sağlar.

– Beslenme günlüğü tutup diyetisyeniniz tarafından her öğününüze yıldız ve değerlendirme almak motivasyonunuzu artırır.

– Tükettiğiniz besinlerin miktarının değerlendirip sıkı takip ile sizi destekler.

– Zamandan tasarruf sağlar.

YORUMLAR

Yorum Yok

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.