gazeteak.com
SON DAKİKA
Satılık Haber Sitesi

Türkiye’de yerli arama motoru “BİLİVER”

Bu haber 08 Eylül 2017 - 18:54 'de eklendi.

Türkiye’de tamamı %100 yerli arama motoru BİLİVER hızla büyümeye devam ediyor.

Biliver, Türk internet kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun  geliştirilmiş, tamamen kendisine ait Türkçe altyapı ve algoritma kullanan Türk yapımı yerli arama motorudur.
2009 yılında ülkemize yeni bir arama motoru yapmak üzere yola çıkan BİLİVER, uzun yıllar ihtiyaç duyulacak veriye değer vermiş, bu verileri günümüze kadar sürekli güncel tutmayı başarmıştır. Oldukça güç ve pahalı bu çalışmada tamamen kendi algoritması ve frame worklerini kullanmıştır.
Biliver, Türk internet kullanıcısının ihtiyaçlarına, Türk dil bilgisi yazı dili ve konuşma dili yöresel şive-ağız v.b özelliklere, Türk ve Anadolu kültürü, tarihi, dini ve milli değerlerimize önem vermektedir.
Biliver projesi diğer uluslararası arama motorları ile yine uluslararası bigdata büyük veri takip ve analiz şirketleri tarafından önem ve dikkatle izlenmektedir.
Tüm bilgiyi dışarıdan tamamen bağımsız kendi kütüphanesinde koruyup halkımıza en iyi şekilde vermeye çalışan Biliver Ar-Ge çalışmaları devam etmektedir.
Veri ve kullanıcı istatistikleri aylık ortalama %9,3- 16,4 arası değişen büyüme hızına sahiptir.
Çok büyük veri havuzlarına sahip Biliver arama motorunun bilgi havuzları kullanımıyla doğru orantılı hızla artmaktadır.
Projenin kullandığı yöntem ve tekniği açısından bu alanda benzersiz ilk ve tek çalışmadır.
Biliver’in önemi sahip olduğu kolay yönetilebilen çok geniş bilgi havuzlarının
dolmasıyla daha iyi anlaşılacaktır.
Biliver arama motoru adresi: www.biliver.com 

YORUMLAR

Yorum Yok

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.