gazeteak.com
SON DAKİKA
Satılık Haber Sitesi

İşte Hayatınızı Değiştirecek Kitap! Küçük Kurbağanın Hikayesi

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 19:18 'de eklendi.

Dünyanın dört bir yanından yüz binlerce kişi Nefes21.com web sitesine giriyor. İşte nedeni!

Yıllar önce üniversite yıllarımda, moralimin bozulduğu ve pes edip okumayı bırakıp evime geri dönmeyi düşündüğüm bir anda, sevgili bir abimin bana anlattığı hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hikayeyi dinledikten sonra, eğitimimi yarıda bırakmaktan ve pes etmekten vazgeçtim. Ne zaman enerjim düşse, kafamı birilerine yada olaylara taksam, kısacası arızalansam, aklıma her zaman küçük kurbağanın hikayesi gelir…

Bu güzel hikayeyi sizlerle paylaşıyorum..

“Bir köyde her sene kurbağa yarışı yapılırmış. Yüksek bir yokuşun dibine herkes kurbağasını getirir, onları tepeye doğru yarıştırırlarmış. Bir gün yaşlı bir dede, küçük, cılız bir kurbağa getirmiş yarıştırmak için. Herkes bu dedeyle dalga geçmiş, çünkü diğer bütün kurbağalar güçlü, kaslı, kocaman kurbağalarmış. Dedeye “yahu dede, bu kurbağa hayatta bu yarışı kazanamaz. Yol uzun, kurdu var, kuşu var, zorlu bir yol, senin bu minik, cılız kurbağan mümkün değil yarışı bitiremez” demişler. Dede önemsememiş söylenenleri, kurbağasını sokmuş yarışa.

Bütün bu konuşmaları kurbağalar duymuş. Başlamışlar yarışmaya ama kurbağalar bu ‘kurt var, kuş var, yılan var’ laflarını duydukları için korkuya kapılmışlar ve can havliyle koşmaya başlamışlar ve hepsi yolda çatlamış. Tepeye, yani bitiş noktasına bir tek dedeciğin cılız kurbağası ulaşabilmiş.

Herkes şaşırmış “nasıl olur dede” demişler, “Bu kadar güçlü kuvvetli kurbağa başaramazken bu cılız, ufacık kurbağa nasıl tek başaran olur”. Dedecik cevap vermiş:

“Benim kurbağamın kulakları sağırdır”.

Düşünün bakalım, kaç kere başarmak üzereyken, birinin laf arasında da olsa ‘ya olmazsa’ demesi üzerine korkuya kapılıp başaramadınız? Kaç kişi sizin bilinçaltınıza “bizim bilmem kim de bunu yapmaya çalışmıştı da başaramamışlardı, sen deli misin bunu yapacaksın?” ya da “sen nasıl başaracaksın?” düşüncelerini ve korkularını ekti?

Biz hep başkalarından tecrübe isteriz. Bana biriniz etrafındaki birinden olumlu bir tecrübe aldığını söyleyebilir mi? Tecrübe nedir bilir misiniz? Tecrübe, geçmişteki bütün başarısızlıkların bileşkesidir. Herkes olumsuz tecrübeleri örnek verir. Olumlu tecrübe verenler zaten milyon dolarlar kazanıyor. Olumlu tecrübe verebilmek bir erdemdir ve bu çok az kişide vardır.

Hislerinize güvenin. Allah niyeti iyi olan insanların her zaman yanında… Siz yeter ki inanın… Zihniniz şimdi vesvese ile birlikte devreye girip tersini söylemeye çalışacak…

Bu güzel yazıyı okuduktan sonra gün içerisinde kendinize vakit ayırarak www.nefes21.com internet sayfasındaki diğer faydalı yazılara bir göz atın.

Her kes yeni bir başlangıç yapmayı hak eder.

Yazar: Bülent Gardiyanoğlu

www.nefes21.com

www.facebook.com/bgardiyanoglu

www.twitter.com/bgardiyanoglu

www.instagram.com/bgardiyanoglu

Bülent Gardiyanoğlu kimdir?

blnthİstanbul Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Sanat Dalı Bölümü’nü İnternet’e Bağlanabilen Buzdolabı projesi (1997) ile tamamlamıştır.

Bir çok özel sektör firmaları ile projeler üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Hayatında yaşadığı iniş çıkışlar ve sıkıntılı dönemlerden sonra bunları neden yaşadığını araştırmak ve kendini bulmak için çeşitli kişisel gelişim eğitimleri almıştır.

Aldığı eğitimleri hayatına uyguladıkça değişimleri fark etmiş ve kendi geliştirdiği teknikleri çevresindeki insanlar ile paylaşmaya başlamıştır.

Birçok Ulusal ve Yerel TV Kanalları, Radyo Programlarına katılmış, binlerce kişiyle bire bir seanslar yapmış ve üç yüz bin den fazla kişiye uluslararası birçok ülkede seminerler vermiştir. Brüksel, Türkiye, Almanya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Fas ve Kuzey Kıbrıs’ta seminer ve atölye çalışmalarına devam etmektedir.

Herkesin anlayabileceği dilde Kitaplar, Audio CD’ler, Farkındalık ve Olumlama Kartları , Seminer ve Atölye Çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Bülent Gardiyanoğlu’nun kitapları hangileri?

  • ‘2 Evrenin İlahi Dili-Uyanış’ İlk basım Ekim.2012 33.baskı,
  • ‘2 Tam Bir Tek’İlk Kasım 2013 basım 27.baskı,
  • ‘Kadın Olmayı Hatırlamak’ İlk basım Haziran 2014 27.baskı,
  • ‘Her Şey Hakikati Görmekle Başlar’ Temmuz 2015 16.baskı,
  • ‘Mucize Şifa’ İlk basım Kasım 2016 12. baskı,
  • ‘Her Güne Bir Mesajınız Var’ İlk Basım 2017

Tüm kitaplar için TIKLAYINIZ

Bülent Gardiyanoğlu ve Nefes21.com hakkındaki tanıtım videosunu izleyin. Video linki https://nefes21.com/content/1230

YORUMLAR

1 ADET YORUM YAPILDI

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.
Nejla Arslan2 Ağustos 2017 / 22:45Cevapla

Kesinlikle okumak istiyorum