gazeteak.com
SON DAKİKA
Satılık Haber Sitesi

Google, İngiltere’de gizlilik yasasını ihlal etti!

Bu haber 04 Temmuz 2017 - 8:50 'de eklendi.

Google, İngiltere’de gizlilik yasalarını ihlal etti. Peki, Google bu sefer neyle suçlanıyor?

İngiltere Bilgi Komisyonu (ICO), bir Londra hastanesinin geçtiğimiz yıl tıbbi bir araştırma kapsamında Google‘ın DeepMind‘da hastaların verilerinin korunması hususunda yasalara uymadığını belirtti.

ICO tarafından yayınlanan bir raporda, Londra Hampstead‘deki Royal Free hastanenin, 2014 yılında Google tarafından satın alınmış İngiliz yapay istihbarat şirketi DeepMind‘a bir milyondan fazla hastanın ayrıntılarını nasıl sağladığı ayrıntılarıyla açıklanıyor.

–> Google’a rekor ceza!

Bir hastanın böbrek rahatsızlığını tedavi etmek için doktorlara ve tıbbi personele yardımcı olan Streams adlı bir uygulamanın geliştirilmesini içeriyordu. Deneme süresince, Royal Free NHS Vakfı 1.6 milyon hasta hakkında DeepMind’a bilgi sağladı. Ancak bu bilgi sağlama aşamasında hasta bilgileri de yasaları ihlal edilerek paylaşıldı.

1499147495_google.jpg

Elizabeth Denham, şunları söyledi: “Hiç kuşkusuz, verilerin yaratıcı kullanımının hasta bakımı ve klinik iyileştirmeler üzerinde büyük potansiyel vadediyor. Ancak bu konuda hamle yaparken gizlilik hususlarını ihlal etmek gerekmiyor” dedi.

Satılık Haber Sitesi

YORUMLAR

Yorum Yok

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.