gazeteak.com
SON DAKİKA

Bodrum'a ilk Rus kafilesi geldi

Bu haber 01 Ekim 2016 - 6:31 'de eklendi.

Türkiye- Rusya arasındaki sorunların çözüme kavuşturulmasının ardından Milas- Bodrum Havalimanı’na gelen 200 kişilik ilk Rus turist kafilesi, su takı ve karanfillerle karşılandı.

Türkiye- Rusya arasındaki gerginliğin çözümlenmesinin ardından, Rus turistler de rotasını Türkiye’ye çevirdi. Milas- Bodrum Havalimanı’ndan Rusya merkezli Ural Havayolları tarafından Moskova Domodedovo uçuşları başladı. Airbus A321 uçağında 200 yolcusu ile gerçekleştirilen ilk uçuş için apronda su takı töreni yapıldı.

Bodrum’a gelen yolcular ve uçuş ekibi, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve eşi Sevilay Gödekmerdan, TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, TAV Milas-Bodrum ekibi tarafından karanfillerle karşılandı. Yolcuların uçaktan inmesinin ardından, uçuş ekibi de kokteyl alanına geldi. Rus uçuş ekibi ve havalimanı çalışanları üzerinde, Moskova-Bodrum seferinin resmedildiği pastayı kesti. Ural Havayolları’nın 25 Ağustos-16 Ekim 2016 tarihleri arasında salı, perşembe, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada dört gün Milas-Bodrum ve Moskova Domodedovo uçuşları gerçekleştirileceği bildirildi.

TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamasında “TAV Havalimanları’nın Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından Milas- Bodrum Havalimanı işletmesini devralmasıyla birlikte Bodrum’da uçuş ağının genişlemesi için yoğun çalışmalar başlatıldı. Bodrum’da özellikle yurt dışı doğrudan uçuşların artırılması için yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde tanıtım çalışmaları sürdürüyoruz. Bodrum’un uçuş ağına yeni katılan Ural Havayolları ile Moskova Domodedovo uçuşlarının başlaması çalışmalarımızın sonuç verdiğini gösteriyor. Uçuş ağımızı büyüterek bölge turizmini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Butik işletmecisi Rus turist Elena Sharova Viladimirovna, “Türkiye’yi çok seviyoruz. Daha önce de Türkiye’ye tatile gelmiştik. Tatile çıkabilmek için 1 yıldır iki ülke ilişkilerinin düzelmesini bekliyorduk. Güzel haberlerin gelmesiyle de hemen tatile çıktık” dedi.

Reklam