Gazete AK
gazeteak
Sondakika Haber Canlı

Atatürk Havalimanı için kademeli kapatma kararı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasıyla ilgili bilgi verdi.

Atatürk Havalimanı için kademeli kapatma kararı
Bu haber 09 Ocak 2017 - 16:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

3. havalimanında yolcu hizmetlerinin faaliyete geçmesiyle Atatürk Havalimanı’nın kademeli olarak kapatılması planlanıyor. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanı çalışmaları hakkında bilgi vererek, “1,5-2 ayda bir ziyaret ediyorum. Bugün yüzde 40’lar mertebesinde inşaatın gerçekleşmesi. Yaklaşık 22 bin 500 arkadaşla birlikte üç vardiya çalışılıyor. Yazın bu sayı 30 bine çıkacak. Hedef 2018 ilk çeyrekte birinci fazı açmak. Umduğumuz gibi hızlı ilerliyor. Bulunduğu coğrafya zor” dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN DURUMU

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ikinci pistin inşaatının sürdüğünü belirten Bakan Arslan, “Yeni İstanbul Havalimanı’nın uçuş koridoru Atatürk Havalimanı ile aynı. Yolcu hizmetleri anlamında açılış sonrası geçiş süreci bittikten sonra hizmet tamamen yeni havalimanından verilecek. Yangın, sağlık gibi uçaklar hariç tamamen İstanbul’a hizmet edecek yeni bir alan olacak. Net olan bir şey var ki, Atatürk Havalimanı ile yeni havalimanı birbirine alternatif değil. Atatürk Havalimanı, kademeli olarak kapatılacak” diye konuştu.

Facebook TakipTwitter Takip
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA