gazeteak.com
SON DAKİKA
Satılık Haber Sitesi

2017 YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? Net tarihi…

Bu haber 17 Temmuz 2017 - 16:52 'de eklendi.

YÖKDİL sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili heyecanlı bekleyiş içerisinde olan adaylar için nihayet son düzlüğe girildi. İşte, YÖKDİL sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı…

Yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenlerin girdiği YÖKDİL sınavında sona gelindi. YÖKDİL sınavının sona ermesiyle birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce öğrenci araştırmalara başladı. YÖKDİL sınavıyla merak edilenler ve sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin tüm detaylar haberimizde…

YÖKDİL SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI!

YÖKDİL soruları ve cevaplarının yayınlandığı Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu. Anadolu Üniversitesinin YÖKDİL soruları ve cevapları konusuna ilişkin duyurusu şu şekilde; “09 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL Sınavı soruları adayların erişimine açılmıştır. Sınav itirazları 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen şekilde yapılacaktır.”

YÖKDİL SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

YÖKDİL SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YÖKDİL tarafından geçtiğimiz Mart ayında yapılan sınavda, sonuçların 20 günlük bir zaman diliminde açıklanması baz alınarak, bu hafta içi açıklanması bekleniyor. Bu nedenle 20 günlük bir zaman dilimi baz alındığı taktirde, YÖK tarafından gerçekleştirilen sınav sonuçlarının 28 Temmuz tarihinde açıklanacağı öngörülmektedir. Kesin bir tarih olmamakla birlikte, bu tarih YÖK’ün yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

YÖKDİL sınav sonuçları http://yokdil.yok.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak.

Satılık Haber Sitesi

YORUMLAR

Yorum Yok

UYARI! Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri yorumlar yapmayınız.